o nas photo

line

 

     Volám sa Hermína Léczesová. Žijem s mojou  rodinou a psíkmi v blízkosti južnej hranice Slovenskej  republiky, v malej dedine  s názvom Lúč na Ostrove, ktorá sa nachádza iba 35 kilometrov od hlavného mesta Slovenska. Život na dedine je veľká výhoda pre rodinu milovníkov zvierat.

 

Zaujíma vás,  ako sa môj život, ako chovateľky začal?

 

     Nášho prvého havanského psíka sme si kúpili v roku 1996 a  onedlho sme založili  našu chovateľskú stanicu s  názvom "Biely luc".

K aktívnemu a profesionálnemu chovu sme sa začali venovať až po nájdení našich zakľadateľov chovu v roku 2004, ktorí  sú:   Aliz z Českej republiky (CHS Bohemia Vampirelli)  a Boogi z Maďarska (CHS Chriista´s Jumpy Clown).  V nasledujúcich  rokoch pribudli k nášmu  chovu ďalší členovia zo svetovo známych chovateľských staníc (Bellezza´s a Torcedore ´s z Fínksa).  Sme veľmi hrdí na  naše fenky z vlastného chovu (Sara a Panni), ako aj na všetky odchované  šteniatka, ktoré žijú  po celom svete a dosahujú obrovské výsledky na medzinárodných a svetocých výstavách. 

 

    Našim cieľom je vychovať šťastné, veselé a dobre socializované psy so zámerom zachovať medzinárodné štandardy chovu havanského psíka.

To je jeden z mnohých dôvodov, prečo naši psi sú chované v našom dome, ako milované príslušníci  našej rodiny.  K tomu patrí aj správne množstvo cvičení, pohybu  a socializácie  v priestrannej záhrade.

Šteniatka nášho chovu sú umiestnené do milujúcich domovov. Poteší nás nezáväzná osobná návšteva záujemcov o šteniatko. Môžete u nás vidieť podmienky a čisté prostredie, v ktorom naše psi žijú a v ktorom odchovávame naše šteniatka. Radi Vás oboznámime s plemenom, zoznámime Vás s našimi havanskými psíkmi, uvidíte aké sú povahovo, radi zodpovieme na všetky Vaše otázky.

 

    Sme členom  Bichon klubu Slovenska a Klubu málopočetných plemien v Maďarsku.  S našimi psami absolvujeme množstvo medzinárodných výstav, akcií klubu,  v širšom rozsahu sa zaujímame o toto plemeno a jeho vývoj.  Sme velmi hrdí na úspechy našich psov, nakoľko sme odchovali za desať rokov chovu  3 svetových výtazov. Toto všetko ovplyvňuje naše chovateľské ciele, ktorým je hlavne zdravý a povahovo vyrovnaný pes, tiež exteriérovo pekný spoločenský psík.